Kiedy najlepiej jechać do Turynu?- pogoda i temperatura w Turynie w ciągu roku

Tagi , , ,

Turyn to jedno z największych, włoskich miast. Zamieszkuje je ponad 1,7 miliona mieszkańców. Niemniej jednak Turyn dalej pozostaje największą atrakcją turystyczną. Miasto znajduje się w północnych Włoszech. Jest to stolica regionu Piemont. Turyści najchętniej odwiedzają miasto w sezonie letnim. To właśnie w tym sezonie miasto staje się prawdziwym centrum turystycznym i rozrywkowym. Niemniej jednak nie każdy może cieszyć się wakacyjnym urlopem. Wcale nie oznacza to rezygnacji z wizyty w Turynie. Warto więc dowiedzieć się, jak przedstawia się turyńska pogoda w ciągu poszczególnych miesięcy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda w poszczególnych miesiącach w Turynie – kiedy warto jechać?

Turyn jest miastem w północnych Włoszech. Wobec tego turyści z pewnością są świadomi tego, że nie będzie tam wiecznego słońca. Niemniej jednak Turyn w dalszym ciągu jest ogromną atrakcją regionu Piemont. Wynika to nie tylko z faktu zabytków, ale przede wszystkim i rozrywki, której można tam doświadczyć. Jeśli jednak podróżni nie mogą się udać do Turynu w sezonie letnim, to nic straconego! Warto jednak zapoznać się z tym, jak prezentują się poszczególne miesiące pod względem temperatury.

Pogoda w poszczególnych miesiącach w Turynie

  • Marzec– to bez wątpienia nie jest najcieplejszy miesiąc w Turynie. Co prawda turyści mogą oczekiwać około 10-11 stopni Celsjusza. Daje się we znaki jednak bardzo silny wiatr. Co więcej, wzrasta także nieco liczba opadów. Czy jest to dobry okres na wizytę w Turynie? Z pewnością tak, dla tych, co cenią sobie chłodniejszą pogodę.
  • Kwiecień– Turyn powoli staje się coraz cieplejszy. W kwietniu można spodziewać się tam, nawet 13 stopni Celsjusza. Niestety, wraz ze wzrostem temperatury, wzrasta również ilość opadów. Kwiecień jest deszczowym miesiącem w Turynie.
  • Maj– w maju można odczuć wyraźne ocieplenie. Termometry w Turynie wskazują około 15-16 stopni Celsjusza. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że maj jest najbardziej deszczowym miesiącem w mieście.
  • Czerwiec– do Turynu powoli wkracza sezon letni. Temperatury rosną do 20-21 stopni Celsjusza. Dodatkowo znacznie zmniejsza się również ilość dni deszczowych.
  • Lipiec– to prawdziwa kwintesencja lata w Turynie. Turyści nie powinni jednak oczekiwać upałów rzędu 30 stopni Celsjusza. Okazuje się, że lata w Turynie są dość łagodne. W lipcu temperatura oscyluje w granicach 23-25 stopni Celsjusza. Lipiec jest jednak miesiącem z najmniejszą, możliwą liczbą opadów.
  • Sierpień– to również jeden z cieplejszych miesięcy w Turynie. Turyści mogą spodziewać się temperatur rzędu 23-24 stopni Celsjusza. Niemniej jednak suma opadów w dalszym ciągu utrzymuje się na wyjątkowo niskim poziomie.
  • Wrzesień– w tym miesiącu pogoda w Turynie się znacznie się ochładza. Termometry pokazują około 18-19 stopni Celsjusza. Niestety we wrześniu ponownie znacznie wzrasta liczba opadów. Występuje również bardzo wiele dni deszczowych.
  • Październik– październik nie rozpieszcza turystów w Turynie, jeśli chodzi o temperatury. Spadają one do 13-14 stopni Celsjusza. Co więcej, październik to także miesiąc z ogromną liczbą opadów. Występują także dość silne podmuchy wiatru.
  • Listopad– w tym miesiącu w Turynie temperatury znacznie spadają. Wskazuje się, że utrzymują się one przez cały miesiąc na poziomie około 7-8 stopni Celsjusza. Listopad to także miesiąc z największą liczbą dobowych opadów. Występuje również silny wiatr i co gorsza, mogą pojawić się pierwsze opady śniegu.

Może Cię zainteresować: Turyn – królestwo czekolady

Turyn nie jest miastem dla miłośników plaż i morskich kąpieli

Chcą wspomnieć o temperaturach wody w okolicy Turynu, niestety wiele turystów się rozczaruje. Turyn nie jest nadmorskim kurortem. Znacznie lepiej wybrać się tam bowiem zimą na narty. Najbliższe plaże znajdują się w okolicach Genui. Tam z kolei panują nieco bardziej łagodne warunki pogodowe. Zwykle najlepszym okresem na kąpiele w tym rejonie jest okres od czerwca do września. Wówczas temperatura wody utrzymuje się na poziomie około 21-22 stopni Celsjusza. W pozostałych miesiącach nie przekracza ona 15 stopni. W Turynie jednak nie ma możliwości plażowania, ani morskich kąpieli.

Najlepsze hotele w Turynie

Poprzedni

Gdzie na narty w Piemoncie?

Jak dojechać z lotniska w Turynie do centrum?

Następny

Dodaj komentarz