Kultura i sztuka w Turynie – miejsca, które warto odwiedzić

Tagi , , , , ,

Turyn to miasto, które oferuje szeroką gamę możliwości, jeśli chodzi o kulturę i sztukę. Są tu galerie i muzea z unikalnymi dziełami sztuki, pozwalające zgłębić historię i kulturę Turynu. Odwiedzenie tych miejsc to zgłębienie historii, kultury i dzieł sztuki zgromadzonych przez lata w Turynie. Kultura i sztuka w Turynie oferuje wieleciekawych atrakcji, dlatego ruszamy z naszym przewodnikiem.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Museo Casa Mollino

Casa Mollino to fascynujące muzeum, które kiedyś było rezydencją znanego włoskiego architekta i artysty o imieniu Carlo Mollino. Mollino, znany z ekscentryzmu, przebudował swoje mieszkanie w latach 1960-1968 i stworzył tajne sanktuarium. W muzeum można zobaczyć wpływy starożytnego Egiptu i surrealizmu w każdym detalu, od zebry i lamparta do łóżka w kształcie łodzi. Dzięki pracy ojca i syna, którzy odrestaurowali muzeum, można teraz zobaczyć, jak wyglądało ono po śmierci Mollino. Zarezerwuj wycieczkę z przewodnikiem, a potem zatrzymaj się w Opera35 Suite & Studio, 13 minut pieszo od Casa Mollino.

Palazzo Madama – sztuka w Turynie na wysokim poziomie

Palazzo Madama wspaniale stoi na Piazza Castello obok Giardini Reali di Torino, zbudowanego w XIII wieku. Nazwane zostało na cześć królowej Marii, która nazywała je swoim domem w XVII wieku. Obecnie jest to muzeum, które prezentuje ogromną kolekcję dzieł sztuki i zabytków od średniowiecza do renesansu, a także tymczasowe wystawy współczesne. Po dniu pełnym kultury, możesz zatrzymać się w wysoko ocenianym hotelu apartamentowym Piazza Castello Suite, znajdującym się naprzeciwko Palazzo Madama.

Muzeum Kina

Museo Nazionale del Cinema w Turynie jest wewnątrz Mole Antonelliana, budynku z piękną kopułą i wieżą. Budynek, zaprojektowany jako synagoga w 1889 roku, zawiera imponującą kolekcję stałą wyposażenia i rekwizytów związaną z filmem. Muzeum oferuje także dostęp do windy, która prowadzi na szczyt kopuły i umożliwia podziwianie panoramicznych widoków na miasto i górzyste krajobrazy. Museo Nazionale del Cinema jest też gospodarzem corocznego Festiwalu Filmowego w Turynie, który jest drugim co do wielkości filmowym festiwalem we Włoszech (po Festiwalu Filmowym w Wenecji) i odbywa się w listopadzie. Zatrzymaj się w Luxury Flat Riberi sotto la Mole, eleganckim apartamencie usytuowanym u podnóża Mole Antonelliana, który oferuje balkony z widokiem na pomnik.

Warto wiedzieć: Gdzie spać? Polecane hotele w Turynie

Palazzo Reale di Torino

Palazzo Reale w Turynie, zbudowany w XVI wieku, jest imponującą rezydencją dynastii sabaudzkiej, która panowała nad miastem do końca XIX wieku. Zlokalizowany w centrum miasta w pobliżu Piazza Castello, pałac jest teraz muzeum, w którym można zwiedzać bogate i fascynujące wnętrze, w tym freski, salę tronową, XIX-wieczną salę balową i autoportret Leonarda da Vinci. Zarezerwuj wycieczkę z przewodnikiem i uniknij kolejek, aby odkryć tę część dziedzictwa wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pensjonat Nel cuore del Centro Storico znajduje się zaledwie 250 metrów od pałacu i jest idealnym miejscem na nocleg po dniu pełnym zwiedzania.

Sztuka w Turynie – Muzeum Egipskie

Turyńskie Muzeum Egipskie, znane również jako Museo Egizio, to jedno z największych i najbardziej popularnych atrakcji turystycznych we Włoszech. Ma świetną kolekcję artefaktów egipskich, w tym tysiące cennych przedmiotów, rozłożonych na kilku piętrach budynku. Schody ruchome łączące poszczególne piętra przypominają podróż w górę Nilu, podążając za eksponatami. Zarezerwuj wycieczkę z przewodnikiem, który oprowadzi po muzeum i okolicy. W ten sposób poznasz dokładnie Turyn i wiele ciekawostek o tym mieście. Zatrzymaj się w Alloggio Fronte Egizio, wysoko ocenianym apartamencie, który znajduje się mniej niż 100 metrów od muzeum.

Uliczna sztuka w Turynie

Jeśli chcesz zobaczyć bardziej nowoczesną stronę sztuki w Turynie, weź udział w spacerze z przewodnikiem po dzielnicach sztuki ulicznej. Turyn jest długą tradycją centrum artystów ulicznych, z dziełami znanych międzynarodowych artystów rozsianymi po całym mieście. Każdego roku odbywają się tam kilka festiwali, które celebrują ten gatunek sztuki. Miłośnicy sztuki ulicznej z pewnością zostaną zachwyceni wieloma imponującymi muralami w mieście, np. dziełami Nychosa i Millo. Możesz zatrzymać się w hotelu Giulio Cesare, który znajduje się zaledwie 13 minut spacerem od początku wycieczki po sztuce ulicznej.

Wydarzenia filmowe w Turynie

Turyn to miejsce wielu festiwali filmowych, np. kobiecych, gejowskich i dla młodzieży, pozwalających na prezentację młodych talentów. Sotto18 LAB we współpracy z festiwalem filmowym oferuje również warsztaty i szkolenia dla młodzieży w placówkach oświatowych w całej okolicy.

Najlepsze hotele w Turynie

Poprzedni

Atrakcje turystyczne Turynu- co warto zobaczyć w mieście?

Słynne wina z Piemontu, które warto skosztować

Następny

Dodaj komentarz