Najbardziej instagramowe miejsca w Turynie

Tagi , , , ,

Turyn jest jednym z najbardziej intrygujących miast we Włoszech. Niegdyś stolica kraju, a obecnie cel podróży wielu turystów. Tętniące życiem miasto, które za każdym rogiem skrywa cenne zabytki i ciekawostki. Rozsławione wśród katolików na całym świecie za sprawą Całunu Turyńskiego. To również znakomite miejsce dla amatorów fotografii szukających niepowtarzalnych kadrów wyjętych wprost z Instagrama. Poznaj instagramowe miejsca w Turynie!

Turyn to wyjątkowe miasto, które idealnie wpisuje się w trendy instagramowych fotografii. Sam spacer wśród wąskich uliczek to świetna okazja do uchwycenia wspaniałych chwil codziennego życia ulicznego. A także bogatej architektury, starych barwnych tramwajów, parków oraz licznych klimatycznych kawiarni i cukierni rozsianych po całym mieście. Poniżej przedstawiono trzy szczególnie interesujące pod tym względem miejsca, które z pewnością nie zawiodą żadnego poszukiwacza najlepszych ujęć.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Orso Laboratorio Caffe

To pierwszy punkt na liście najbardziej instafriendly miejsc w Turynie. Znajduje się przy Via Claudio Luigi Berthollet we wnętrzach zabytkowej kamienicy. Szczyci się nie tylko niesamowitą kawą parzoną z ziaren z najdalszych zakątków świata, ale również pasją pracujących tam baristów. Orso Laboratorio Caffe powstało bowiem z chęci towarzyszenia miłośnikom kawy, w podróży jakiej mogą doznać w trakcie pobytu w tym wyjątkowym miejscu i ukazania piękna współpracy z najlepszymi włoskimi rzemieślniczymi palarniami ziaren.

Największym atutem tej kawiarni z perspektywy poszukiwacza ciekawych fotografii jest jednak jej niesamowity i klimatyczny wystrój. Począwszy od samego lokalu przepełnionego ciepłem i przytulnym wyglądem, poprzez zachowanie elementów charakterystycznych dla wystroju włoskich wnętrz, aż po dbałość o każdy choćby najmniejszy szczegół przywołujący na myśl wystrój w stylu retro.

Największy zachwyt wywołuje przeszklony front lokalu. Przy którym z jednej strony można podziwiać klimatyczną witrynę z wystawą, a z drugiej przysiąść przy blacie z surowego drewna popijając gorącą kawę z widokiem na ulicę.

Instagramowe miejsca w Turynie – Museo Nazionale del Cinema

To wyjątkowe muzeum filmowe znajdujące się we wnętrzach wieży Mole Antonelliana. To kolejne na liście najciekawszych miejsc wyjętych wprost z Instagrama.

Zachwyca pięknem wspaniałej i bogatej architektury samego budynku, a także tego, co kryje wśród swych cennych eksponatów. Znajdziemy tu bowiem liczne urządzenia optyczne, obecne i dawne technologie filmowe oraz mnóstwo przedmiotów scenicznych.

W największy zachwyt wprawia wielkość obiektu, gdyż znajduje się na 5 piętrach, licząc sobie aż 3200m2 powierzchni. Idealnym miejscem z perspektywy fotografa jest więc uchwycenie ogromnych przestrzeni monumentalnych sal, przy jednoczesnym dostrzeżeniu detali jednego z wielu znajdujących się w muzeum rekwizytów filmowych.

Monte dei Cappuccini

Kościół Santa Maria al Monte wraz z przylegającym klasztorem braci kapucynów to równie wyjątkowe miejsce, które razem z całym Piazza Vittorio Veneto stanowi idealną przestrzeń dla miłośników fotografii krajobrazu. Panorama miasta rozpościerająca się z tego niezwykłego punktu widokowego znajdującego się na dachu kościoła potrafi oszołomić. Wyraźne kształty budynków w zestawieniu z wielkością Turynu idealnie kontrastuje z zaśnieżonymi szczytami Alp. Szczególnie inspirujące są tu zwłaszcza zachody słońca, które sprawiają, iż całe miasto otula pomarańczowe i ciepłe światło.

Najlepsze hotele w Turynie

Poprzedni

Najpiękniejsze stoki narciarskie w prowincji Turyn

Top 10 najlepszych hoteli w centrum Turynu

Następny

Dodaj komentarz