Najlepsze noclegi i hotele w Turynie

Tagi , , , , ,

Turyn to największe miasto i stolica regionu Piemont. To właśnie tam znajduje się międzynarodowy port lotniczy dla tego regionu, a także cała masa innych atrakcji. Nic więc dziwnego, że miasto to zasłużył osobie na miano turystycznej mekki. Szacuje się, że co roku miasto to odwiedza ponad milion turystów z całego świata. Turyn jest bowiem świetną bazą wypadową do zwiedzania całego regionu. Co ciekawe sezon turystyczny w mieście nigdy się nie kończy. Wynika to z faktu, że Piemont jest regionem alpejskim. W zimę oferuje on wiele tras narciarskich i świetnie zagospodarowanych wyciągów. Turyści w Turynie goszczą więc praktycznie przez cały rok. Jeśli więc zapadła decyzja o podróży do Turynu, to z pewnością trzeba również wybrać odpowiedni nocleg. Jakie więc hotele w Turynie zasługują na większą uwagę?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Słów kilka o Turynie- jak przygotowało się miasto na przypływ turystów?

Turyn jest niezwykle popularnym miastem regionu Piemont. Miasto to miało dość burzliwą historię. Wielokrotnie było celem ataków najeźdźców i przechodziło „z rąk do rąk”. Niemniej jednak obecnie Turyn w niczym nie przypomina zrujnowanego atakami miasta. Stał się on głównym centrum turystycznym, a także i przemysłowym regionu. Miasto jest potężną i prężnie rozwijającą się metropolią w północnej części Włoch. Co więcej, rozwinęła się tam również turystyka, na którą miasto jest świetnie przygotowane. Odwiedzając Turyn zimą, można skorzystać z malowniczych stoków narciarskich, zaś latem, ze wszystkich innych atrakcji. Niemniej jednak to, co najważniejsze dla turystów, to baza noclegowa. Miasto oferuje nieograniczone możliwości noclegowe. W jego ofercie znajdują się luksusowe hotele w Turynie, pensjonaty, a także gospodarstwa agroturystyczne. Turyści z całą pewnością mają więc niczym nieograniczone możliwości wyboru.

Przeczytaj również: Turyn – królestwo czekolady

Najlepsze noclegi i hotele w Turynie – polecane obiekty

Wspomniane już zostało, że baza noclegowa w Turynie nie ma sobie nic do zarzucenia. Podróżni z całą pewnością znajdą w mieście nocleg, który będzie odpowiadał im potrzebom. Oczywiście warto zaznaczyć, że przedział cenowy, jeśli chodzi o hotele w Turynie, jest mocno zróżnicowany. Obiekty nieco oddalone od centrum miasta będą znacznie tańsze. Co więcej, hotele oferujące nieco niższy standard, również będą bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jednak które hotele i noclegi w Turynie są rekomendowane?

1. Principi Di Piemonte – UNA Esperienze — wyznacznik luksusu i ekskluzywności

Pierwszym hotelem w Turynie, który zasługuje na uwagę, jest Principi Di Piemonte- UNA Esperienze. Hotel ten znajduje się w samym, historycznym centrum miasta. Posiada on 5 gwiazdek. Co ciekawe, hotel prowadzony jest zgodnie z zasadami ekologii i jest w pełni przyjazny środowisku. To z kolei warunkuje to, że pobyt w nim trzeba będzie o wiele więcej zapłacić. Niemniej jednak hotel z całą pewnością wart jest swojej ceny. Do historycznego centrum Turynu jest jedynie 50 metrów. W pobliżu znajduje się również postój taksówek, a także przystanki komunikacji miejskiej.

Co oferuje podróżnym hotel Principi Di Piemonte- UNA Esperienze?

Hotel Principi Di Piemonte- UNA Esperienze oferuj podróżnym najwyższe standardy. W obiekcie, na ostatnim piętrze znajduje się kompleks basenów. Podróżni mogą również korzystać z ekskluzywnego SPA oraz gabinetów masażu. W hotelu działa restauracja oraz bar. Co rano serwowane są kontynentalne śniadania. Każdy pokój został urządzony zgodnie z zasadami stylu nowoczesnego. Dodatkowo znajduje się w nich automatyczna klimatyzacja, telewizor i standardowe wyposażenie. Do obiektu przynależy również prywatny parking, a także wypożyczalnia rowerów.

2. Grand Hotel Sitea — klasyczność i wysoki standard w jednym

Grand Hotel Sitea to kolejny obiekt noclegowy warty uwagi. Podobnie jak poprzedni, został on oceniony pięcioma gwiazdkami. Znajduje się on również w historycznym centrum miasta. Do Katedry Turyńskiej jest około 500 metrów. Jest to bardzo luksusowy obiekt noclegowy. Jest on urządzony w średniowiecznym stylu, z domieszką nowoczesności. Turyści z pewnością nie pożałują spędzonej w tym obiekcie nocy. W okolicy hotelu znajduje się wiele barów i restauracji. Co więcej, w pobliżu są również przystanki komunikacji miejskiej, w tym szybkiej, podmiejskiej kolei.

Czego mogą oczekiwać turyści po Grand Hotel Sitea?

Grand Hotel Sitea oferuje niezwykle wysoki standard. Przede wszystkim znajduje się w nim kompleks krytych basenów oraz liczne łaźnie parowe. Co rano można tu zjeść pyszne włoskie śniadanie. Turyści mogą- za opłatą- zamawiać śniadanie bezpośrednio do pokoju. Hotel oferuje również pełną obsługę gości przez całą dobę. Każdy pokój został zaaranżowany w średniowiecznym stylu dworskim. Każdy pokój posiada klimatyzację, i automatyczne rolety. W obiekcie znajduje się restauracja, a także bar. Umożliwia on degustację najlepszych win z regionu Piemont. Warto również wspomnieć o tym, że do obiektu przynależy prywatny parking samochodowy. Ceny są dość wysokie, jednak idealnie odpowiadają one oferowanym standardom.

3. Allegroitalia Golden Palace — nowoczesność na miarę XXI wieku

Hotel Allegroitalia Golden Palace to kolejny obiekt, który zainteresuje ekskluzywnych turystów. Znajduje się on w bezpośredniej bliskości turyńskiego metra. Do historycznego centrum miasta jest około 700 metrów. Obiekt ten wyróżnia się swoją nowoczesnością oraz wysokimi standardami. 

Czego można spodziewać się po nocy spędzonej w Allegroitalia Golden Palace?

Allegroitalia Golden Palace to kolejny pięciogwiazdkowy obiekt w Turynie. Hotel ten wyróżnia się tym, że całe piętro zostało przeznaczone na SPA. Turyści mogą więc korzystać do woli z relaksujących zabiegów. Dodatkowo można także korzystać z gabinetów masażu, których w hotelu nie brakuje. Pokoje zostały zaaranżowane w nowoczesnym stylu. Każdy z nich jest w pełni klimatyzowany. W pokojach znajduje się duży telewizor, zestaw mebli, a także prywatny mini bar. Parter obiektu to luksusowa i wykwintna restauracja. Seruje ona śniadania, a także lunche i kolacje. W obiekcie funkcjonuje również bar. W zależności od sezonu znajduje się on albo na parterze, albo na dachu budynku. Do Allegroitalia Golden Palace przynależy również prywatny parking oraz wypożyczalnia rowerów. Jeśli chodzi o ceny, to z pewnością są one dość wysokie. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że hotel jest niezwykle ekskluzywny. Na specjalne życzenie gości organizowane są również wycieczki z przewodnikiem po Turynie.

4. Royal Palace Hotel — obiekt noclegowy godny największych gwiazd

Royal Palace Hotel to obiekt, który jest kwintesencją ekskluzywności. Jest to jeden z bardziej popularnych obiektów noclegowych w Turynie. Przede wszystkim znajduje się on blisko historycznego centrum. Do Katedry Turyńskiej i centralnego placu miasta jest około 600 metrów. Hotel ten jest prowadzony zgodnie z najwyższymi standardami. W jego okolicy znajduje się stacja metra, kolei miejskiej, a także liczne przystanki autobusowe.

Czego podróżni mogą oczekiwać od hotelu Royal Palace Hotel?

Royal Palace Hotel jest obiektem pięciogwiazdkowym. Jedno z jego pięter zostało poświęcone w całości na SPA. Turyści mogą korzystać z krytego basenu, a także łaźni parowych i jaccuzzi. Co więcej, znajduje się tam również gabinet masażu. Pokoje zostały zaaranżowane w bardzo wyrafinowanym stylu. Można wyraźnie wyczuć bijące z nich bogactwo i przepych. Oczywiście są one wyposażone w klimatyzację oraz szereg innych udogodnień. W Royal Palace Hotel funkcjonuje również restauracja oraz bar. Śniadanie jest darmowe dla wszystkich gości hotelowych. Ceny w obiekcie są wysokie, jednak idą one w parze z oferowanymi standardami. Z pewnością wizyta w Royal Palace Hotel będzie niezapomnianym przeżyciem.

Najlepsze hotele w Turynie

Poprzedni

Turyn.pl – patronem medialnym książki pt. „Turyn, oczami kibica” autorstwa Filipa Kotowicza

Najpiękniejsze jeziora Piemontu

Następny

Dodaj komentarz