Najpopularniejsze targi w Turynie, czyli gdzie robić zakupy jak lokalsi?

Tagi , , , ,

Targi w Turynie obejmują zarówno duże targi spożywcze, jak i te wyjątkowe, specjalizujące się w odzieży vintage i lokalnych produktach. Do wszystkich można bez problemu dojechać za pomocą transportu publicznego, a większość z nich jest otwarta przez cały rok – oczywiście z wyjątkiem jarmarku bożonarodzeniowego. Niezależnie od tego, czy chcesz coś przekąsić na zabytkowym placu, znaleźć wyjątkowe prezenty lub pamiątki, czy spróbować lokalnych przysmaków na targach w Turynie znajdziesz wszystko. Jakie są najpopularniejsze targi w Turynie, gdzie warto zrobić zakupy jak lokalsi? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Targi w Turynie – Mercato Centrale –  targ ze świeżymi produktami i strefą gastronomiczną

Mercato Centrale jest najbardziej znanym z targów w Turynie. Słynie on z niesamowitej strefy gastronomicznej oraz szerokiego wyboru owoców, warzyw i innych lokalnych produktów. Położony praktycznie w centrum Turynu, na rogu ulic Via Milano i Corso Regina Margherita, targ ten jest łatwo dostępny przy użyciu dowolnego środka transportu publicznego. Mercato Centrale posiada także wygodny parking w podziemiach.

Targ Mercato Centrale jest zwykle zatłoczony w godzinach przedpołudniowych, ale ma wystarczająco dużo przestrzeni i szybką obsługę. Dlatego też warto przyjść tu bardzo wcześnie (kiedy nie ma jeszcze turystów) lub w godzinach popołudniowych. Na targu tym znajdziesz prawie wszystko, od świeżych past i makaronów po owoce morza, ryby, nabiał, mięsa oraz wędliny.

Lokalizacja: Piazza della Repubblica, 25, 10152 Turyn

Otwarte: Piątek-sobota od 8:00 do północy, niedziela-czwartek od 8:00 do 23:00

Mercato di Porta Palazzo – jeden z największych rynków na świeżym powietrzu w Europie

Mercato di Porta Palazzo jest uznawany za jeden z największych targów na świeżym powietrzu w Europie. Swoje produkty oferuje tu ponad 1000 sprzedawców. Na ladach znajdziesz prawie wszystko, od świeżych produktów i wypieków po kosmetyki oraz pamiątki. Mercato di Porta Palazzo  znajduje się dwie przecznice na północny zachód od Porta Palatina. Co ciekawe, jest on tak duży, że w pobliżu znajdują się 4 przystanki tramwajowe oraz autobusowe.

Mercato di Porta Palazzo to obowiązkowy punkt dla tych, którzy chcą kupić wyjątkowe prezenty w Turynie. Przed zakupami wielu sprzedawców pozwala spróbować świeżych serów, wędlin, produktów oraz wypieków. Większa część Mercato di Porta Palazzo znajduje się „pod chmurką”, chociaż niektóre obszary są zadaszone. Dzięki czemu targ można zwiedzać zarówno w deszczowe, jak i słoneczne dni.

Lokalizacja: Piazza della Repubblica, 10152 Turyn, Włochy

Otwarte: Poniedziałek-piątek od 7:00 do 14:00, sobota od 7:00 do 19:00 (zamknięte w niedziele)

Zobacz także: Co warto wiedzieć przed wycieczką do Turynu?

Targi w Turynie – Mercatino delle Erbe – tradycyjny targ spożywczy specjalizujący się w lokalnej kuchni

Mercatino delle Erbe to wyjątkowy targ pośrodku pięknego i zabytkowego placu o tej samej nazwie w Turynie. Znajduje się on w odległości 5-minutowego spaceru od ważnych zabytków, takich jak Pałac Królewski w Turynie, Real Chiesa di San Lorenzo oraz Katedra Świętego Jana Chrzciciela.

Targ ten znajduje się w pobliżu zabytkowego ratusza i oferuje głównie lokalne produkty i przysmaki. Koniecznie warto spróbować tu rzemieślniczych serów, świeżych wędlin, sezonowych owoców i warzyw oraz wypieków. Koniecznie zapytaj o możliwość spróbowania danego produktu spożywczego i zatrzymaj się na posiłek w jednej z wielu restauracji otaczających plac z targiem.

Lokalizacja: Piazza Palazzo di Città, 7E, 10122 Turyn, Włochy

Gran Balon – historyczny pchli targ znany z antyków i towarów vintage

Gran Balon to ogromny pchli targ, który odbywa się raz w miesiącu w Turynie. Można go znaleźć w dzielnicy Valdocco, między Mercato Centrale a rzeką Dora Riparia. Targ znajduje się w odległości krótkiego spaceru od stacji Borgo Dora.

Na Gran Balon znajduje się ponad 300 straganów i 50 sklepów. Ten popularny pchli targ słynie ze sprzedawców specjalizujących się w zabytkowych meblach, biżuterii vintage, przedmiotach kolekcjonerskich oraz rękodziele. Wejście i przeglądanie szerokiej gamy unikalnych towarów jest całkowicie bezpłatne.

Lokalizacja: Via Vittorio Andreis, 14, 10152 Turyn, Włochy

Otwarte: W każdą 2. niedzielę od 8:00 do 18:00

Vintage Della Gran Madre – unikalny pchli targ znany z ubrań vintage, biżuterii i akcesoriów

Vintage Della Gran Madre odbywa się w trzecią niedzielę każdego miesiąca w Turynie. Można go znaleźć przed Chiesa Parrocchiale della Gran Madre di Dio, przy wejściu na most Ponte Vittorio Emanuele I. Niektóre z wielu towarów, które można znaleźć na targu, obejmują ubrania w stylu vintage, kapelusze retro, eleganckie akcesoria oraz zabytkową biżuterię. Jest to bardzo popularna opcja zakupów dla tych, którzy kochają dobre okazje i jedyne w swoim rodzaju pamiątki z wizyty w Turynie.

Lokalizacja: Piazza Gran Madre di Dio, 4, 10131 Turyn, Włochy

Otwarte: W każdą 3. niedzielę od 8:00 do 18:00

Jarmark bożonarodzeniowy

Jarmark bożonarodzeniowy w Turynie rozpoczyna się zazwyczaj 1 grudnia i trwa do Wigilii Bożego Narodzenia. Na straganach swoje produkty sprzedaje ponad 100 wystawców z Piemontu i innych włoskich regionów takich jak na przykład: Trydent-Górna Adyga, Sardynia, Umbria, Basilicata, Toskania oraz Liguria. Można zakupić tu imponujące przedmioty wykonane ze szkła, ceramiki, papieru, tkanin, wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne do wnętrz i na zewnątrz, szopki, książki i obrazy.

Są też stoiska sprzedające grzane wino i jedzenie. Oprócz tego można kupić tu typowe słodycze, miód, marmoladę, czekoladę, herbatniki, suszone owoce, dżemy, trufle i inne lokalne przysmaki. Jarmark bożonarodzeniowy w Turynie to nie tylko stragany: w rzeczywistości można spacerować po Piazza Borgo Dora, słuchać chórów gospel, dać się oczarować przedstawieniom kukiełkowym oraz podziwiać uliczne występy artystów pochodzących ze wszystkich części Włoch. Ponadto dzieci są zabawiane przez profesjonalnych animatorów pomysłowymi grami, bajkami i projekcjami animowanych kreskówek.

Lokalizacja: Piazza Borgo Dora, Cortile interno ed esterno del Maglio, Turyn

Otwarte: Od około 1 grudnia do około 24 grudnia, w godzinach od 15:00 do 20:00.

Polecany artykuł: Alba – miasto słynące z trufli i z doskonałego wina

Autor: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Najlepsze hotele w Turynie

Poprzedni

Co warto wiedzieć przed wycieczką do Turynu?

Dodaj komentarz