Narty Prato Nevoso

Tagi , , , , , , ,

Prato Nevoso – narty dla każdego

Który z włoskich ośrodków narciarskich znajduje się najbliżej morza? To, położone w Piemoncie – w Alpach Morskich Prato Nevoso oferujące bardzo dobrze utrzymane, w razie potrzeby sztucznie naśnieżane stoki, po których szusować można nawet późnymi wieczorami. Tu każdy, niezależnie od umiejętności znajdzie coś dla siebie. Co ciekawe, właśnie Prato Nevoso uznawane jest za najbardziej imprezową miejscówkę we włoskich Alpach!

Prato Nevoso to ośrodek narciarski zlokalizowany w Alpach Morskich, rozciągający się od wioski o takiej samej nazwie – położonej na wysokości 1500 metrów n.p.m., aż po majestatyczną górę Mondole mierzącą 2300 metrów n.p.m – gdzie znajduje się stacja narciarska Mondole Ski.

Historia powstania Prato Nevoso

Jego historia sięga lat 60., kiedy to niektórzy z miejscowych przedsiębiorców zapragnęli założyć ośrodek narciarski niezbyt daleko od Genui i Turynu. Jak pomyśleli tak też zrobili i dziś Prato Nevoso uchodzi za jeden z najbardziej znanych i zaawansowanych ośrodków narciarskich w Piemoncie, który oferuje zarówno łagodne, jak i bardziej zaawansowane, doskonale utrzymane trasy. Każdy wielbiciel białego szaleństwa znajdzie w Prato Nevoso przestrzeń dla siebie idealną – dopasowaną do swoich umiejętności jazdy.

Trasy ośrodka Prato Nevoso

Na narciarzy i snowboardzistów czeka tu około 130 kilometrów tras zjazdowych – w tym dwa oświetlone stoki, na których jeździć można nawet po zmierzchu, Snow Park ze skocznią oraz 5 szkół narciarskich, a także park rozrywki – Pratolandia o powierzchni 10000 metrów kwadratowych, oferujący snow tubing i wiele innych atrakcji dla całej rodziny.

Ośrodek narciarski Prato Nevoso poszczycić się może dużą ilością słonecznych dni, które dodatkowo umilają szusowanie po tamtejszych stokach. Sezon w Prato Nevoso trwa najczęściej do końca listopada/początku grudnia do końca kwietnia. Co więcej, teren ten położony jest dość blisko morza – Morza Liguryjskiego, przez co opady śniegu są tam wyjątkowo obfite, a wilgotność powietrza dość wysoka. Dodatkowym atutem jest także połączenie tutejszych tras z trasami innych ośrodków – Artesiną oraz Frabosa Soprana, co razem tworzy jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich w tej części Alp.

Strefy freeridowe w Prato Nevoso

Prato Nevoso to raj nie tylko dla narciarzy, ale także dla miłośników snowboardu, którzy znajdą tu snowpark z prawdziwego zdarzenia, oceniany jako jeden z najlepszych na terenie Włoch. Oferuje on wiele atrakcji umożliwiających snowboardowe ewolucje, między innymi najnowszej generacji szyny, half pipe czy skocznie. Ponadto, na terenie ośrodka znajdują się strefy freeridowe i strefy zrzutu dla heliskiingu do wysokości 2300 metrów n.p.m.

Dla kogo jest Prato Nevoso?

Dla wszystkich – zarówno dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na nartach lub desce, a także dla tych, którzy mogą poszczycić się profesorskimi umiejętnościami. Region ten idealny jest także dla rodzin z dziećmi, na które czeka wiele szkółek narciarskich oraz wspomniana wcześniej Pratolandia, jak i miłośników szaleństw po aktywnościach na stoku. Prato Nevoso zapewnia bogatą ofertę apres-ski – liczne bary, puby i kluby gwarantują dobrą zabawę do białego rana.

Co jeszcze oferuje ośrodek narciarski Prato Nevoso?

Dodatkowymi atrakcjami tego miejsca są kręgielnia, lodowisko i trasy do narciarstwa biegowego, a także pizzerie i restauracje serwujące potrawy regionalnej kuchni oraz zróżnicowany program kulturalny, która sprawia, że możliwości spędzenia wolnego czasu w tym regionie jest naprawdę wiele.

Prato Nevoso – gdzie spać?

Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Prato Nevoso w relacji cena/jakość, sugerowaliśmy się również wieloma opiniami znajomych podróżujących do Prato Nevoso.

Lista polecanych hoteli i pensjonatów w Prato Nevoso

Najlepsze hotele w Turynie

Poprzedni

Narty Via Lattea

Komunikacja miejska

Następny

Dodaj komentarz