5 dni w Piemoncie – plan wycieczki objazdowej

5 dni w Piemoncie, Picturesque,Lake,Lago,Maggiore.,Beautiful,Laveno,Mombello,Town.,North,Of

Wycieczka objazdowa po Piemoncie to doskonały sposób na zwiedzanie wspaniałego obszaru północnych Włoch. Piemont jest pięknym regionem, który powinien zobaczyć każdy, kto szuka zapierających dech w piersiach krajobrazów, smacznych dań i bogatej historii. Region ten znany jest z trufli, oszałamiających alpejskich krajobrazów, przepysznej czekolady i … Zobacz więcej »

Asti atrakcje, zwiedzanie i polecane noclegi

Asti, Piedmont, Italy Saint Secondo square with the city hall and church of Saint Secondo

Położona w malowniczym włoskim regionie Piemont miejscowość Asti jest często pomijana przez turystów całkowicie niesłusznie. Oprócz bogatej historii, która sięga wieków, miejscowość słynie z doskonałych win, pięknej architektury i tętniącej życiem sceny kulturalnej. To urzekające miasto oferuje wspaniałą podróż w czasie dla wszystkich, którzy je … Zobacz więcej »

TOP 12 najbardziej malowniczych miejscowości w Piemoncie

Miejscowości w Piemoncie, Neive village and Langhe vineyards, Unesco Site, Piedmont, Northern Italy Europe.

Włoski region Piemont charakteryzuje się różnorodnością krajobrazów, malowniczymi wioskami, alpejskimi dolinami i pokrytymi winnicami wzgórzami. Planujesz objazd samochodem po Piemoncie i zastanawiasz się jakie miejscowości warto zobaczyć? Poniżej znajdziesz opis TOP 12 najbardziej malowniczych miejscowości w Piemoncie, które warto zobaczyć. TOP 12 najbardziej malowniczych miejscowości … Zobacz więcej »

Arona – kurort turystyczny nad jeziorem Maggiore

Arona, panoramic view of the city of Arona and Lake Maggiore with in the background the Lombardy region

Arona to ładne miasteczko położone na brzegu jeziora Maggiore w Piemoncie, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla miłośników historii jak i pięknej przyrody. Co warto zobaczyć w tej malowniczo położonej miejscowości? Gdzie najlepiej zarezerwować nocleg? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. Arona – co warto zobaczyć … Zobacz więcej »

Busca – ukryty klejnot Piemontu, który warto zobaczyć

The,City,Of,Busca,,A,Small,Town,In,The,Province

Busca to mała miejscowość leżąca w prowincji Cuneo, w Piemoncie. Szczyt Monviso 3 841 m n.p.m. oraz Alpy Kotyjskie, które otaczają miejscowość chronią ją przed zimnymi wiatrami i powodują, że panuje tu łagodny klimat. Miejscowość ma starożytne korzenie, o czym świadczą pozostałości usytuowane w jej historycznym centrum. Co warto … Zobacz więcej »

Alba – miasto słynące z trufli i doskonałego wina

Serralunga d'Alba, Langhe, Piedmont, Italy

Alba to miejscowość, która znajduje się w samym sercu regionu winiarskiego Langhe w Piemoncie. Sceneria otaczająca miasto jest niezwykle malownicza. Znajdziesz tu pofałdowane wzgórza porośnięte winoroślami i zabytkowe małe miejscowości. Obszar, którym znajduje się Alba należy do jednego z najważniejszych włoskich regionów winiarskich, a także … Zobacz więcej »