Jak zwiedzać Turyn za darmo: porady dla oszczędnych podróżników

Turyn

Turyn jest miastem pełnym historii, kultury i piękna, które warto zwiedzać, nawet jeśli budżet jest ograniczony. Znajduje się tam wiele atrakcji dostępnych za darmo dla oszczędnych podróżników. Artykuł ten dostarczy Ci szczegółowych informacji o miejscach, które możesz odwiedzić bez wydawania pieniędzy oraz praktycznych porad, jak … Zobacz więcej »

Turyn w 2 dni – co zobaczyć?

Plac San Carlo i bliźniacze kościoły Santa Cristina i San Carlo Borromeo w centrum Starego Miasta w Turynie, Włochy, o wschodzie słońca

Turyn to stolica i największe miasto w Piemoncie, które położone jest w północno-zachodnich Włoszech. Torino to miasto z historią sięgającą ponad dwóch tysięcy lat, które w okresie rzymskim nosiło nazwę Augusta Taurinorum. Obecnie jest to czwarte co do wielkości miasto we Włoszech, zaraz po Rzymie, Mediolanie … Zobacz więcej »

Turyn czy Mediolan – co wybrać?

Turyn, Piazza San Carlo. Licencja: shutterstock/By Sean Pavone

Włochy – niesamowicie różnorodny kraj o wyjątkowym klimacie oraz smacznej, kalorycznej kuchni. Co więcej, jest to popularny kierunek wakacyjny wśród turystów z Europy, a także z całego świata. Kraj ten posiada zarówno niesamowite pasma górskie na północy, ale także i przepiękne plaże, które rozciągają się … Zobacz więcej »