Arona – kurort turystyczny nad jeziorem Maggiore

Arona, panoramic view of the city of Arona and Lake Maggiore with in the background the Lombardy region

Arona to ładne miasteczko położone na brzegu jeziora Maggiore w Piemoncie, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla miłośników historii jak i pięknej przyrody. Co warto zobaczyć w tej malowniczo położonej miejscowości? Gdzie najlepiej zarezerwować nocleg? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule. Arona – co warto zobaczyć … Zobacz więcej »

Stresa – malowniczy kurort nad jeziorem Maggiore

View,Of,Lago,Maggiore,,Stresa,Italy.,Isola,Superiore,O,Dei

Stresa to niezwykle malownicza miejscowość położona nad jeziorem Maggiore w regionie Piemont, w północnych Włoszech. Miejscowość ta znajduje się około 1 godziny i 20 minut jazdy samochodem z Mediolanu i niecałą godzinę od granicy ze Szwajcarią. Dlaczego warto odwiedzić Stresę? Co zobaczyć? Gdzie zarezerwować nocleg? … Zobacz więcej »

Isola Bella – najpiękniejsza z Wysp Boromejskich

Isola,Bella,,Lake,Maggiore,

Wyspa Isola Bella leżąca na jeziorze Maggiore jest najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną spośród Wysp Boromejskich. Każdego dnia w sezonie wakacyjnym odwiedza ją mnóstwo turystów. Jedni spędzają tu całe dnie natomiast inni spędzają tu kilka godzin podczas wycieczek obejmujących zwiedzanie trzech Wysp Boromejskich (Isola Pescatori, … Zobacz więcej »

Magiczny weekend nad jeziorem Maggiore

jezioro Maggiore

Witaj w magicznym świecie jeziora Maggiore, gdzie natura w pełni objawia swój czar, a tajemnice czekają na odkrycie na każdym kroku. Nasz przewodnik to klucz do tego unikalnego miejsca, które oferuje nie tylko piękno, ale również historię i kulturę pełną tajemnic. Urok jeziora Maggiore Jezioro … Zobacz więcej »

Jezioro Maggiore – TOP 12 atrakcji

Panoramic view of Lago Maggiore lake, three Borromean islands (Isola Bella, Superiore, Madre) and Alps mountains, Italy, Switzerland

Jezioro Maggiore – Lago Maggiore to malowniczo położone, drugie pod względem wielkości jezioro we Włoszech. Jego najpopularniejsze atrakcje znajdują się na jego zachodnim wybrzeżu, gdzie przepiękne Wyspy Boromejskie z subtropikalnymi parkami przyciągają najwięcej turystów. Zaplanuj zwiedzanie pięknej okolicy Jeziora Maggiore z naszą listą najciekawszych atrakcji. … Zobacz więcej »