Najbardziej instagramowe miejsca w Turynie

licencja: shutterstock/ by Zdenek Matyas Photography,

Turyn jest jednym z najbardziej intrygujących miast we Włoszech. Niegdyś stolica kraju, a obecnie cel podróży wielu turystów. Tętniące życiem miasto, które za każdym rogiem skrywa cenne zabytki i ciekawostki. Rozsławione wśród katolików na całym świecie za sprawą Całunu Turyńskiego. To również znakomite miejsce dla … Zobacz więcej »

Muzeum Kinematografii

Mole Antonelliana muzeum budynek, symbol miasta Turyn w regionie Piemontu we Włoszech

Narodowe Muzeum Kinematografii Turyn nazywany jest miastem kina. Dlaczego? To właśnie w stolicy Piemontu narodził się i rozwinął włoski przemysł filmowy, a tworzone w nim filmy nieme podziwiane były na całym świecie. Narodowe Muzeum Kinematografii – Museo Nazionale del Cinema w Turynie jest jednym z … Zobacz więcej »

Mole Antonelliana

Mole Antonelliana muzeum budynek, symbol miasta Turyn w regionie Piemontu we Włoszech

Mole Antonelliana Poznajcie historię najbardziej charakterystycznej turyńskiej budowli, która jest także jednym z najwyższych ceglanych budynków w Europie. Mole Antonelliana jest niezaprzeczalnym symbolem stolicy Piemontu. Wysoką, charakterystyczną wierzę budynku widać z każdego miejsca w Turynie i okolicach, także w rozpościerających się nieopodal Alpach. Choć początkowo … Zobacz więcej »