TOP 12 najbardziej malowniczych miejscowości w Piemoncie

Miejscowości w Piemoncie, Neive village and Langhe vineyards, Unesco Site, Piedmont, Northern Italy Europe.

Włoski region Piemont charakteryzuje się różnorodnością krajobrazów, malowniczymi wioskami, alpejskimi dolinami i pokrytymi winnicami wzgórzami. Planujesz objazd samochodem po Piemoncie i zastanawiasz się jakie miejscowości warto zobaczyć? Poniżej znajdziesz opis TOP 12 najbardziej malowniczych miejscowości w Piemoncie, które warto zobaczyć. TOP 12 najbardziej malowniczych miejscowości … Zobacz więcej »

Alba – miasto słynące z trufli i doskonałego wina

Serralunga d'Alba, Langhe, Piedmont, Italy

Alba to miejscowość, która znajduje się w samym sercu regionu winiarskiego Langhe w Piemoncie. Sceneria otaczająca miasto jest niezwykle malownicza. Znajdziesz tu pofałdowane wzgórza porośnięte winoroślami i zabytkowe małe miejscowości. Obszar, którym znajduje się Alba należy do jednego z najważniejszych włoskich regionów winiarskich, a także … Zobacz więcej »

Stresa – malowniczy kurort nad jeziorem Maggiore

View,Of,Lago,Maggiore,,Stresa,Italy.,Isola,Superiore,O,Dei

Stresa to niezwykle malownicza miejscowość położona nad jeziorem Maggiore w regionie Piemont, w północnych Włoszech. Miejscowość ta znajduje się około 1 godziny i 20 minut jazdy samochodem z Mediolanu i niecałą godzinę od granicy ze Szwajcarią. Dlaczego warto odwiedzić Stresę? Co zobaczyć? Gdzie zarezerwować nocleg? … Zobacz więcej »

Ivrea – malownicza miejscowość słynąca z „Bitwa Pomarańczy”

Ivrea, Aerial view of Ivrea city, Turin, Piedmont, Italy

Malownicze miasto Ivrea położone jest w północno-zachodnich Włoszech, w pobliżu Turynu. Jest to miejscowość, która jest często pomijana przez turystów. Niesłusznie ponieważ znajduje się tu kilka interesujących zabytków, które warto zobaczyć. Dodatkowo, co roku w mieście organizowany jest również tradycyjny karnawał i „Bitwa Pomarańczy”. Co … Zobacz więcej »

Z Piemontu do Francji, czyli jak urozmaicić wakacje?

z piemontu do francji dlaczego warto

Podróż z Piemontu do Francji to podróż pełna kultury, historii i niezapomnianych widoków. Piemont, znajdujący się na północnym zachodzie Włoch, jest regionem znakomitym dla miłośników win, wyśmienitej kuchni oraz malowniczych krajobrazów, które stanowią doskonałe wprowadzenie do kontynuacji podróży w kierunku Francji. To trasa, która łączy … Zobacz więcej »

Piemont – najpiękniejsze miejsca

Sacra of Saint Michael, Piedmont, Turin, Italy.

Włochy to kraj, który zasługuje na miano mekki turystycznej. Nie da się ukryć, że każdy szanujący się podróżny, choć raz zaplanował wycieczkę do słonecznej Italii. Różnorodność regionów i ich walory to jeden z tych aspektów, który przemawia na korzyść kraju. Jednak spośród wszystkich części Włoch, … Zobacz więcej »