Alba – miasto słynące z trufli i doskonałego wina

Serralunga d'Alba, Langhe, Piedmont, Italy

Alba to miejscowość, która znajduje się w samym sercu regionu winiarskiego Langhe w Piemoncie. Sceneria otaczająca miasto jest niezwykle malownicza. Znajdziesz tu pofałdowane wzgórza porośnięte winoroślami i zabytkowe małe miejscowości. Obszar, którym znajduje się Alba należy do jednego z najważniejszych włoskich regionów winiarskich, a także … Zobacz więcej »

Ivrea – malownicza miejscowość słynąca z „Bitwa Pomarańczy”

Ivrea, Aerial view of Ivrea city, Turin, Piedmont, Italy

Malownicze miasto Ivrea położone jest w północno-zachodnich Włoszech, w pobliżu Turynu. Jest to miejscowość, która jest często pomijana przez turystów. Niesłusznie ponieważ znajduje się tu kilka interesujących zabytków, które warto zobaczyć. Dodatkowo, co roku w mieście organizowany jest również tradycyjny karnawał i „Bitwa Pomarańczy”. Co … Zobacz więcej »

Z Piemontu do Francji, czyli jak urozmaicić wakacje?

z piemontu do francji dlaczego warto

Podróż z Piemontu do Francji to podróż pełna kultury, historii i niezapomnianych widoków. Piemont, znajdujący się na północnym zachodzie Włoch, jest regionem znakomitym dla miłośników win, wyśmienitej kuchni oraz malowniczych krajobrazów, które stanowią doskonałe wprowadzenie do kontynuacji podróży w kierunku Francji. To trasa, która łączy … Zobacz więcej »