TOP 12 najbardziej malowniczych miejscowości w Piemoncie

Miejscowości w Piemoncie, Neive village and Langhe vineyards, Unesco Site, Piedmont, Northern Italy Europe.

Włoski region Piemont charakteryzuje się różnorodnością krajobrazów, malowniczymi wioskami, alpejskimi dolinami i pokrytymi winnicami wzgórzami. Planujesz objazd samochodem po Piemoncie i zastanawiasz się jakie miejscowości warto zobaczyć? Poniżej znajdziesz opis TOP 12 najbardziej malowniczych miejscowości w Piemoncie, które warto zobaczyć. TOP 12 najbardziej malowniczych miejscowości … Zobacz więcej »

Alba – miasto słynące z trufli i doskonałego wina

Serralunga d'Alba, Langhe, Piedmont, Italy

Alba to miejscowość, która znajduje się w samym sercu regionu winiarskiego Langhe w Piemoncie. Sceneria otaczająca miasto jest niezwykle malownicza. Znajdziesz tu pofałdowane wzgórza porośnięte winoroślami i zabytkowe małe miejscowości. Obszar, którym znajduje się Alba należy do jednego z najważniejszych włoskich regionów winiarskich, a także … Zobacz więcej »

Z Piemontu do Francji, czyli jak urozmaicić wakacje?

z piemontu do francji dlaczego warto

Podróż z Piemontu do Francji to podróż pełna kultury, historii i niezapomnianych widoków. Piemont, znajdujący się na północnym zachodzie Włoch, jest regionem znakomitym dla miłośników win, wyśmienitej kuchni oraz malowniczych krajobrazów, które stanowią doskonałe wprowadzenie do kontynuacji podróży w kierunku Francji. To trasa, która łączy … Zobacz więcej »

Czy warto przyjechać do Piemontu na dłużej?

Piemont

Piemont, jeden z największych regionów we Włoszech, to miejsce, które mimo wielu atrakcji, często jest pomijane przez turystów na rzecz bardziej znanych, tłumnie odwiedzanych miejsc jak Toskania, Rzym czy Wenecja. A przecież Piemont to nie tylko niezwykłe krajobrazy, ale również bogactwo kultury, historii i oczywiście … Zobacz więcej »

Aktywny wypoczynek w Piemoncie

aktywny wypoczynek w Piemoncie

W Piemoncie aktywny wypoczynek z pewnością nie będzie nudny. Region ten obfituje w piękne trasy turystyczne, którymi można przemierzać pieszo lub na rowerze. Wspaniałą przygodą będą również spływy kajakowe po rzekach walących się z Alp. Ci, którzy lubią wspinaczkę, mają do dyspozycji wiele wspaniałych skał … Zobacz więcej »

Najpiękniejsze jeziora Piemontu

Widok na jezioro Laux, małe jezioro alpejskie w pobliżu Usseaux, w Val Chisone, Piemont, Włochy, licencja: shutterstock/By Marco Fine

Region Piemontu w północnych Włoszech to jeden z bardziej niedocenianych części kraju pod względem turystycznym, jako że klimat znacznie różni się od tego na południu, gdzie turyści chętnie przyjeżdżają w okresie letnim. Chlubą Piemontu niewątpliwie są piękne jeziora, które rozłożone w górskiej okolicy robią piorunujące … Zobacz więcej »

Piemont – historia i kultura regionu

Piemont i winnice

Piemont, czyli „u stóp gór”, to malowniczy region północno-zachodnich Włoch, otoczony przez majestatyczne Alpy. Jego bogata historia, kultura i unikatowe tradycje sprawiają, że Piemont jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc na Półwyspie Apenińskim. W tym artykule przyjrzymy się historii tego niezwykłego regionu, jego kulturowym osiągnięciom … Zobacz więcej »