5 dni w Piemoncie – plan wycieczki objazdowej

5 dni w Piemoncie, Picturesque,Lake,Lago,Maggiore.,Beautiful,Laveno,Mombello,Town.,North,Of

Wycieczka objazdowa po Piemoncie to doskonały sposób na zwiedzanie wspaniałego obszaru północnych Włoch. Piemont jest pięknym regionem, który powinien zobaczyć każdy, kto szuka zapierających dech w piersiach krajobrazów, smacznych dań i bogatej historii. Region ten znany jest z trufli, oszałamiających alpejskich krajobrazów, przepysznej czekolady i … Zobacz więcej »

Najpopularniejsze targi w Turynie, czyli gdzie robić zakupy jak lokalsi?

Italy, Florence. Zucchini with flowers for sale in the Central Market, Mercato Centrale in Florence.

Targi w Turynie obejmują zarówno duże targi spożywcze, jak i te wyjątkowe, specjalizujące się w odzieży vintage i lokalnych produktach. Do wszystkich można bez problemu dojechać za pomocą transportu publicznego, a większość z nich jest otwarta przez cały rok – oczywiście z wyjątkiem jarmarku bożonarodzeniowego. Niezależnie … Zobacz więcej »

Malowniczy Park Narodowy Gran Paradiso – idealne miejsce na wakacje w górach

Gran Paradiso, Overlooking the snow capped peaks of the superb Italian Alps in Gran Paradiso. Graian Alps are located between the Aosta Valley and Piedmont regions.

Park Narodowy Gran Paradiso to włoska wersja amerykańskiego Parku Narodowego Yellowstone. Gran Paradiso położony  jest pomiędzy Piemontem a doliną Valle d’Aosta. Co ciekawe, park ten jest najstarszym parkiem narodowym we Włoszech. Założono go w 1922 roku w celu ochrony zagrożonych gatunków, zwłaszcza koziorożca, który jest … Zobacz więcej »

Turyn zwiedzanie. TOP 10 najważniejszych pytań i odpowiedzi.

Zwiedzanie Turynu, Włochy, fot. shutterstock.com

Turyn (wł. Torino) jest doskonałym pomysłem na krótki city break. Miasto to oferuje m.in. bogatą historię, długą listę zabytków, galerii oraz światowej klasy muzeów. Oprócz wielu zabytków i współczesnych atrakcji warto spróbować doskonałej kuchni piemonckiej, która zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienia. Jak się przygotować na … Zobacz więcej »