Turyn — atrakcje dla dzieci

Tagi , , , , , , ,

Turyn to malowniczo położone włoskie miasto u podnóża Alp. Leży także nad ujściem rzeki Dora Riparia do najdłuższej rzeki Włoch — Pad. Jest to prawdziwa mekka miłośników sportu zarówno tych najmłodszych, jak i starszych. W Turynie ma swoją siedzibę światowej sławy klub piłkarski — Juventus Turyn.

Turyn jest doskonałym miejscem na wyjazd z dziećmi. Oprócz bogatej historii, miasto to kryje w sobie wiele atrakcji, które zadowolą dzieci i ich rodziców. Poza tym w stolicy Piemontu czeka na nas mnóstwo aktywności, począwszy od górskich wędrówek po jazdę na rowerze. Jakie są największe atrakcje dla dzieci w Turynie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Turyn — największe atrakcje dla dzieci

Stolica Piemontu — Turyn to ciekawie położone miasto u podnóża Alp w stosunkowo bliskiej odległości od Morza Śródziemnego. Zwiedzanie Turynu może być ciekawe, jeśli jedziemy z młodszymi, jak i ze starszymi dziećmi. Jego barokowa, zabytkowa architektura, w połączeniu z interesującymi muzeami, w tym ze znanym Muzeum Egipskim oraz Całunem Turyńskim idealnie oddają charakter tego włoskiego miasta.

Park Valentino w Turynie

Park Valentino w Turynie to ogromny park położony nad rzeką Pad. Na terenie parku znajduje się ciekawe muzeum — Borgo Medievale, które jest wierną rekonstrukcją miasteczka średniowiecznego z uliczkami, sklepami i warsztatami rzemieślników. Wejście do Borgo Medievale jest częściowo płatne. Bilety należy zakupić, jeśli planujemy zwiedzić twierdzę i ogrody.

Muzeum Egipskie — Museo Egizio

Palazzo dell’Accademia delle scienze to Pałac Akademii Nauk pochodzący z XVII wieku, który poza swoim dawnym przeznaczeniem jest siedzibą także od 1824 r. Muzeum Egipskiego — Museo Egizio. Zbiory Museo Egizio obejmują m.in. bogatą kolekcję eksponatów, która może się równać jedynie z muzeami w Londynie oraz w Kairze. Muzeum Egipskie w Turynie to także największe w Europie, najstarsze na świecie oraz drugie pod względem wielkości kolekcji muzeum po Kairze. Aktualnie kolekcja tego muzeum obejmuje około 30.000 eksponatów, więc jest to ciekawa atrakcja szczególnie dla nieco starszych dzieci, interesujących się historią.

Palazzo Chiablese i Pałac Królewski w Turynie

W Palazzo Reale możemy zobaczyć m.in. reprezentacyjne apartamenty lub ciekawą wystawę w leżącym obok Palazzo Chiablese. Z pewnością jest to jeden z najpiękniejszych pałaców w całych Włoszech, ale i jednym z najpiękniejszych w Europie. Na przestrzeni wieków była to rezydencja wielu książąt i pierwszego króla Zjednoczonych Włoch Wiktora Emanuela II.

Narodowe Muzeum Kinematografii – Museo Nazionale del Cinema – Fondazione M. A. Prolo

Museo Nazionale del Cinema — Narodowe Muzeum Kinematografii to muzeum, które znajduje się w jednym z najciekawszych budynków — Mole Antonelliana. Mole Antonelliana jest jednym z symboli stolicy Piemontu, które jest rozpoznawalne dzięki swojej wyjątkowej kopule. Narodowe Muzeum Kinematografii posiada 5 poziomów wystawy multimedialnej, która poświęcona jest historii sztuki.

Muzeum zabiera wszystkich zwiedzających, począwszy od najmłodszych po starszych w podróż po historii kina, od początków do teraźniejszości. Museo Nazionale del Cinema jest jednym z najpopularniejszych obiektów tego typu we Włoszech. Świadczy o tym liczba osób, które je odwiedziła. Od chwili jego otwarcia w 2000 r. Narodowe Muzeum Kinematografii w Turynie odwiedziło ponad 10 milionów Gości z Europy i ze świata.

Przeczytaj także: Co zwiedzić w Turynie?

Muzeum samochodów — Museo Nacionale dell’Automobile

Museo Nacionale dell’Automobile to obowiązkowy punkt zwiedzania Turynu z dziećmi. Miejsce to powstało w 2011 roku, jest ciekawie zaaranżowane, z pięknymi modelami samochodów od początku historii motoryzacji. Muzeum Samochodów robi wrażenie nie tylko na najmłodszych fanach samochodów, ale i ich rodzicach. Na wizytę w tym muzeum należy zarezerwować sobie przedpołudnie. W 2013 roku Museo Nacionale dell’Automobile w Turynie za swoje naukowe i edukacyjne zasługi docenione zostało przez brytyjski magazyn The Times, który sklasyfikował je na liście 50 najlepszych światowych muzeów. Turyńskie Muzeum Automobilizmu położone jest na 3 piętrach, na których można zobaczyć stare i ważne prototypy oraz kultowe modele samochodów.

Festa del Cioccolata — święto w mieście czekolady

Turyn promuje się także jako miasto czekolady. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ przemysł cukierniczy odegrał na przestrzeni lat ważną rolę w rozwoju gospodarczym tego miasta. Co ciekawe, ponad 40 % całego włoskiego przemysłu cukierniczego znajduje się właśnie w Piemoncie. Warto wybrać się z dziećmi do najważniejszych kawiarni, cukierni oraz sklepów z prawdziwymi czekoladowymi przysmakami, które wyrabiane są według starych, tradycyjnych receptur.

W lutym co roku organizowana jest tzw. Festa del Cioccolata — święto czekolady. Przez 2 tygodnie na Piazza Vittorio Veneto w Turynie liczne firmy cukiernicze wystawiają swoje stoiska ze słodkimi wyrobami. Najbardziej popularną czekoladą w mieście Turyn jest Gianduia.

Zobacz także: Turyn – królestwo czekolady

Stadion Juventus Turyn

Stadion Juventus Turyn to z pewnością atrakcja dla młodych miłośników piłki nożnej. Nie jest to zwykły, typowy stadion z zieloną murawą oraz licznymi krzesełkami na trybunach. Jest to najprawdziwsze miejsce treningów najbardziej utytułowanej drużyny piłkarskiej Włoch. Podczas wycieczki po stadionie możemy zobaczyć z perspektywy piłkarzy, dziennikarzy oraz VIP-ów jak wygląda mecz. Warto odwiedzić także Muzeum Starej Damy, gdzie można poznać historię i triumfy klubu Juventus Turyn w niespotykany sposób: wypełniony multimediami, technologią oraz wielkimi piłkarskimi emocjami. Mali miłośnicy rozgrywek piłki nożnej powinni także odwiedzić FC Torino, którego przez wiele lat kapitanem był nasz Kamil Glik.

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele w Turynie

Poprzedni

Top 10 najlepszych hoteli w centrum Turynu

Całun Turyński w Turynie — co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz