Ciekawe miejsca i atrakcje w Turynie, które znają tylko miejscowi

Ciekawe miejsca, Full length of traveler girl with backpack and hat looking middle ages castle in the park. Relaxed young woman on Po promenade river in Turin, Italy.

Z pewnością opis najpopularniejszych atrakcji i interesujących miejsc znajdziesz w wielu przewodnikach turystycznych lub na stronach podróżniczych. Jednak jeśli chcesz zobaczyć w Turynie atrakcje, które są nieco dziwne lub znają je tylko miejscowi to zapoznaj się z naszym artykułem. Nie wymieniamy w nim najpopularniejszych atrakcji … Zobacz więcej »

Turyn zwiedzanie. TOP 10 najważniejszych pytań i odpowiedzi.

Zwiedzanie Turynu, Włochy, fot. shutterstock.com

Turyn (wł. Torino) jest doskonałym pomysłem na krótki city break. Miasto to oferuje m.in. bogatą historię, długą listę zabytków, galerii oraz światowej klasy muzeów. Oprócz wielu zabytków i współczesnych atrakcji warto spróbować doskonałej kuchni piemonckiej, która zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienia. Jak się przygotować na … Zobacz więcej »

Kiedy najlepiej jechać do Turynu?- pogoda i temperatura w Turynie w ciągu roku

Spektakularny widok z dachów historycznego centrum Turynu, z kopułą kościoła S. Lorenzo i górami Alp Zachodnich w tle.

Turyn to jedno z największych, włoskich miast. Zamieszkuje je ponad 1,7 miliona mieszkańców. Niemniej jednak Turyn dalej pozostaje największą atrakcją turystyczną. Miasto znajduje się w północnych Włoszech. Jest to stolica regionu Piemont. Turyści najchętniej odwiedzają miasto w sezonie letnim. To właśnie w tym sezonie miasto … Zobacz więcej »