Palazzo Madama

Palazzo Madama Wyjątkowy pałac, który z gracją łączy w sobie różne style architektoniczne. W swoich wnętrzach gości bogate ekspozycje Muzeum Sztuki Antycznej. Poznajcie bliżej Palazzo Madama. Palazzo Madama mieści się przy Piazza Castello. To duży, zabytkowy budynek, który dawniej pełnił funkcję rezydencji książęcej dynastii sabaudzkiej, … Zobacz więcej »

Kościół San Lorenzo

Kościół San Lorenzo Kościół ten był w przeszłości kaplicą królewską dynastii sabaudzkiej. Obecnie jest jedną z najważniejszych turyńskich budowli z epoki baroku. Real Chiesa di San Lorenzo, czyli kościół św. Wawrzyńca wzniesiony został przez modeńskiego architekta i zakonnika – Guarino Guariniego przy Piazza Castello. Uchodzi … Zobacz więcej »

Bazylika Superga

Bazylika de Superga Usytuowana na wzgórzu Monte dei Cappuccini Bazylika de Superga jest bez wątpienia jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Turynu. Największą atrakcją jest jednak nie tyle zwiedzanie samej Bazyliki, co dotarcie do niej. Filippo Juvarra Znany architekt barokowy Filippo Juvarra, który częściowo zaprojektował Pałac … Zobacz więcej »

Pałac Królewski

Pałac Królewski Był rezydencją wielu ważnych książąt oraz pierwszego króla Włoch Wiktora Emanuela II. Obecnie uważany za jeden z najpiękniejszych pałaców w Europie. Poznajcie bliżej historię turyńskiego Pałacu Królewskiego. Znajdujący się przy placu Piazza Castello, Palazzo Reale – czyli Pałac Królewski swoim wyglądem robi imponujące wrażenie, … Zobacz więcej »

Katedra Turyńska

Katedra Turyńska Katedra Turyńska nie jest może najpiękniejszą włoską katedrą, ale z pewnością jedną z ważniejszych. To właśnie w jej wnętrzach przechowywana jest szata, która według wielu świadectw miała chronić ciało Jezusa Chrystusa po złożeniu do grobu – Całun Turyński. Katedra Metropolitalna Św. Jana Chrzciciela … Zobacz więcej »

Muzeum Automobilizmu

Muzeum Automobilizmu Turyn jest miastem motoryzacji, nie tylko dlatego, ze właśnie stąd pochodzi firma Fiat. Dowiedzcie się czym jeszcze stolica Piemontu zasłużyła sobie na ten tytuł. Museo Nazionale dell’Automobile doskonale odzwierciedla doskonałość miasta Turyn – jako miejsca pamięci hisotorycznej, prestiżowego i jedynego w swoim rodzaju. … Zobacz więcej »

Muzeum Egipskie

Muzeum Egipskie „Droga do Memfis i Teb wiedzie przez Turyn” – tak o Muzeum Egipskim w stolicy Piemontu wypowiadał się, uznawany za twórcę nowoczesnej egiptologii Jean-François Champollion. Trudno chyba o lepszą rekomendację. Museo delle Antichità Egizie w Turynie w swoich murach skrywa największą na świecie, … Zobacz więcej »